Varstveno delovni center SAŠA je od 1. 10. 2003 regijski socialnovarstveni zavod, ki opravlja storitve vodenje, varstvo in zaposlitev pod posebnimi pogoji, institucionalno varstvo, zdravstveno dejavnost in storitev socialnega vključevanja. Deluje na področju treh upravnih enot: Velenja, Žalca in Mozirja ter pokriva 15 občin: Velenje, Šoštanj, Šmartno ob Paki; Žalec, Vransko, Tabor, Gomilsko, Polzela, Prebold; Mozirje, Nazarje, Ljubno, Luče, Solčava, Gornji Grad.
Leta 2003 je Varstveno delovni center SAŠA začel s storitvijo vodenja, varstva in zaposlitve pod posebnimi pogoji v treh organizacijskih enotah: Ježek Velenje, Maksi Žalec in Savinja Mozirje. Enota Ježek Velenje je bila ustanovljena v letu 1992 in deluje že več kot 30 let. Pred združitvijo v regijski zavod je delovala v okviru takratne Osnovne šole Šmartno, šole s prilagojenim programom, danes CVIU-Center za vzgojo, izobraževanje in usposabljanje Velenje.
Enota Maksi Žalec deluje od leta 1991 in ima prav tako 30 letno zgodovino. Prvotno je bila enota Centra za varstvo in delo Golovec Celje.
Enota Savinja Mozirje v letošnjem letu praznuje 30 let delovanja, bila je ustanovljena leta 1993 kot del Centra za socialno delo Mozirje. Enota se je vmes preselila v Nazarje, kjer je delovala kot enota Vrba Nazarje, danes deluje spet v Mozirju kot enota Savinja Mozirje.
V letu 2020 smo dodali storitev institucionalnega varstva, in sicer z odprtjem Bivalne enote Sončnica Mozirje.
V letu 2021 smo dodali storitev zdravstvene dejavnosti, ki jo nudimo stanovalcem v institucionalnem varstvu.
Leta 2022 smo se vpisali tudi v register izvajalcev socialne vključenosti.
V letu 2023 smo odprli tudi Bivalno enoto Živa Velenje.
Poslanstvo Varstveno delovnega centra SAŠA je nuditi pestrost življenja uporabnikom, jim prilagajati okolje, nuditi okvire za čim varnejše okolje za življenje in delo, pristopati prilagojeno in s sodobnimi trendi ter jih upoštevati kot aktivne in opolnomočene tvorce načrta dela in življenja VDC SAŠA.